Haber

Uçankuş TV’nin sahibi Can Tanrıyar tutuklandı

Uçankuş TV’nin sahibi Can Tanrıyar, çıkarıldığı mahkemece 26 Nisan’da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Uçankuş TV sahibi Can Tanrıyar hakkında; Sosyal medyada yayınladığı görüntülerle gündem yaratan Muhammed Yakut’a bilgi, belge ve fotoğrafları aktararak Yakut’la birlikte hareket ettiği gerekçesiyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Tanrıyar, 3 gün tutuklu kaldıktan sonra bugün savcılığa sevk edildi. savcılıktaki sorgusunun ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Tanrıyar, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından “yağmalamaya teşebbüs, hukuka aykırı olarak kişisel verileri elde etme” suçlamasıyla tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 26 Nisan’da gözaltına alınan Tanrıyar hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Muhammed Yakut isimli zanlının suç teşkil eden video paylaşımına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülen soruşturmada, zanlı Hüseyin Can Tanrıyar’ın işlerde kullanılmak üzere Muhammed Yakut’a bilgi, belge, fotoğraf vb. aktardığı belirtildi. görüntü paylaşım süreci ve zanlıların görüntü paylaşım süreci öncesi ve sırasında birlikte olduğu, sanık H. Can Tanrıyar ve Muhammed Yakut ile Muhammed Yakut’un, başka bir müştekiye karşı ‘yağmaya teşebbüs’ eylemi gerçekleştiriyor.

kumruajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu